Právní rady a tipy - ZDARMA

Přečtěte si níže uvedené články nebo se PŘIHLASTE k posílání hodnotných rad a tipů z oblasti práva 1x týdně formou EMAILU.

Díky těmto právním radám a tipům se vyvarujete mnoha problémům! A problémům je třeba přecházet.

PŘIHLASTE SE TEDY:

Hledejte na webu:

Články (blog)

Náhrada újmy spojená s povinným očkováním

Význam očkování Povinné očkování je nástrojem, jak ve společnosti dosáhnout kolektivní imunity proti nejrůznějším nemocím. Bohužel ani při současném pokroku lékařské vědy nelze vždy zabránit nežádoucím účinkům, které mohou mít velmi rozličné podoby. V krajních případech může mít povinné očkování za následek trvalé poruchy zdraví. Pro tyto případy je tu

Zobrazit celý článek ...

Videozáznam jako důkazní prostředek

Soudy při dokazování přehráním videozáznamu musí zaprotokolovat vše významné, co vnímal on sám svými smysly. Tím je zajištěna procesní možnost reakce za strany jednolitých účastníků řízení. Pokud by tomu tak nebylo lze hovořit o porušování základních zásad civilního řízení a také procesních práv účastníka řízení. A to zejména předvídatelnost soudního

Zobrazit celý článek ...

Darovací smlouva – jak na ni a jak proti ní?

Darovací smlouva je jedna z nejčastějších smluv, kterou naše advokátní kancelář pro své klienty připravuje. Mnoho z nich se však při první osobní schůzce u nás v advokátní kanceláři dozví nové informace. Informace do této doby ani z daleka netušili. Po zjištění nových informací se pak rychle snaží učinit rozhodnutí, kterého následně mohou litovat.

Zobrazit celý článek ...

Povinnost SVJ konat shromáždění v roce 2021

I nadále probíhající pandemie, jež už téměř rok mění zavedená pravidla a normy v naší společnosti, zasahuje prakticky do všech oblastí života. Žádnou oblast nenechává beze změn. Mimořádná restriktivní opatření přijímané v souvislosti s průběhem této pandemie se dotýká i fungování společenství vlastníků – zejména shromáždění. Společenství právě v tomto období řešili

Zobrazit celý článek ...

Náklady exekuce při zastavení pro nemajetnost

Zastavení exekučního řízení je pro nejednoho povinného kýženým výsledkem, v jaký může exekuční řízení vyústit. Samotná skutečnost, že došlo k zastavení exekuce však automaticky neznamená, že dlužník již v rámci exekučního řízení nemusí ničeho hradit.  Může ho postihnout zejména povinnost hradit náklady exekuce soudnímu exekutorovi, a to v závislosti na

Zobrazit celý článek ...

Další články ...

Naše advokátní kancelář píše články i pro portál Sousedé a Portál o bydlení spravovaný Státním fondem pro podporu investic. Pokud Vás tedy zajímá „bytová problematika“, tak si je určitě přečtěte.

anebo rovnou využijte …

Pokud o naší advokátní kanceláři chcete vědět více, tak navštivte naši domovskou stránku.

Proč se vyplatí zajít k advokátovi?

V rámci své profese se často setkávám s tím, že lidé vyhledají pomoc právního zástupce (advokáta) až když jim „teče do bot“. To zřejmě vyplývá ze zakořeněné představy (musím podotknout, že mylné) že k advokátovi se chodí, až když je člověk v pořádném maléru. Za takové situace totiž v mnohých případech nejde problém zcela vyřešit, ale pouze zmírnit jeho následky. V tomto ohledu lze právního zástupce (právníka) přirovnat k lékaři. Pokud člověk za lékařem přijde až, když je mu velmi zle, tak často nemůže být zcela vyléčen, ale pouze se docílí zmírnění jeho obtíží. Každý z nás si toho je vědom, cení si svého zdraví, a proto raději přijde zavčas. Stejným způsobem je přitom třeba přistupovat i k právním problémům (právu). Například z neplatné smlouvy nemůže, byť sebe lepší, advokát „vykouzlit“ smlouvu platnou. 
 
Proč tedy právní zástupce Olomouc? Investice do právního zástupce se vždy vyplatí. Advokát totiž vzhledem ke svým znalostem a zkušenostem klientovi připraví řešení jako „šité na míru“, kdy buď zcela vyloučí anebo podstatně eliminuje možné problémy. Pomůžeme Vám – Váš právní zástupce Olomouc.
 
Výše napsané články naší advokátní kanceláří Vám pomohou být připraveni na právní úskalí, které život přinese. Být připraven je důležité! Pokud to již ovšem nezvládnete sami, tak se na nás neváhejte obrátit – my Vám pomůžeme!
nebo nám ZAVOLEJTE
nebo nám NAPIŠTE a my se Vám ozveme: