Proč se vyplatí zajít k advokátovi

Každý občas potřebuje pomoc. V oblasti práva to platí dvojnásob. Právní zástupce JUDr. David Pytela, MBA, LL.M. je tu pro ty, kteří hledají pomoc advokáta. Přečtěte si níže uvedený článek: Proč se vyplatí zajít k advokátovi?

Proč se vyplatí zajít k advokátovi?

V rámci své profese se často setkávám s tím, že lidé vyhledají pomoc právního zástupce (advokáta) až když jim „teče do bot“. To zřejmě vyplývá ze zakořeněné představy (musím podotknout, že mylné) že k advokátovi se chodí, až když je člověk v pořádném maléru. Za takové situace totiž v mnohých případech nejde problém zcela vyřešit, ale pouze zmírnit jeho následky. V tomto ohledu lze právního zástupce (advokáta) přirovnat k lékaři. Pokud člověk za lékařem přijde až, když je mu velmi zle, tak často nemůže být zcela vyléčen, ale pouze se docílí zmírnění jeho obtíží. Každý z nás si toho je vědom, cení si svého zdraví, a proto raději přijde zavčas. Stejným způsobem je přitom třeba přistupovat i k právním problémům (právu). Například z neplatné smlouvy nemůže, byť sebe lepší, advokát „vykouzlit“ smlouvu platnou. 
 
Proč tedy právní zástupce? Právní zástupce (advokát) totiž vzhledem ke svým znalostem a zkušenostem klientovi připraví řešení jako „šité na míru“, kdy buď zcela vyloučí anebo podstatně eliminuje možné problémy. Pomůžu Vám – Váš právní zástupce.

Příklad z praxe - právní zástupce

Manželé Novákovi se po dlouholetém šetření rozhodnou, že si nechají postavit svůj vysněný rodinný domek. Najdou na internetu inzerát na stavbu rodinného domu včetně pozemku, navíc za velmi výhodnou cenu. Neváhají proto a navštíví developera, se kterým sepíší smlouvu o smlouvě budoucí, a následně si vyřídí nezbytnou půjčku v bance. Za několik málo měsíců stavba začne. Výstavba rodinného domu se ale zastaví. Když manželé Novákovi začnou řešit, kdy má být dům postaven, tak je developer odbyde s tím, že ve smlouvě žádný termín není a že to bude hotovo, až bude mít čas. Pokud by si přitom manželé Novákovi nechali smlouvu před jejím podpisem prověřit od advokáta, tak by zjistili, co vše je ve smlouvě v jejich neprospěch, včetně absence termínu.

 

Vždy je třeba, ať se jedná o koupi rodinného domu za milióny, koupi ojetého automobilu za desetitisíce anebo o jiný případ, k právním jednáním přistupovat s obezřetností. Lidé často šetří a podepisují smlouvy, které jim předloží developer, realitní kancelář, prodávající nebo si nedej bože smlouvu stáhnou z internetu. Je třeba si ovšem uvědomit, že smlouva může být napsána jednostranně anebo i vadně. Proto je vhodné investovat do právního zastoupení, kontroly či sepsání advokátem. Investice v řádu několika tisíc korun může v budoucnu ušetřit i milióny a navíc i spoustu stresu.

Kontaktujte mě – Váš právní zástupce.

Napište nám s čím Vám můžeme pomoci:
... nebo nám rovnou ZAVOLEJTE