Právní rady a tipy - ZDARMA

Přečtěte si níže uvedené články nebo se PŘIHLASTE k posílání hodnotných rad a tipů z oblasti práva 1x týdně formou EMAILU.

Díky těmto právním radám a tipům se vyvarujete mnoha problémům! A problémům je třeba přecházet.

PŘIHLASTE SE TEDY:

Hledejte na webu:

Články (blog)

Řízení o pozůstalosti a jeho skončení

Předchozí část tohoto článku (začátek) najdete zde. Dnešní příspěvek navazuje na příspěvek předchozí, který přibližoval počátek řízení o pozůstalosti. Podíváme se blíže na další průběh řízení, jaké možnosti mají jednotliví dědicové v rámci tohoto řízení a jak samotné řízení nejběžněji končí. Nad činností notářů dohlíží Notářská komora. Skončení řízení o

Zobrazit celý článek ...

Řízení pod vlivem (alkohol a drogy)

Řízení pod vlivem je v rozporu se zákonem. Alkohol ani drogy za volant nepatří. Jaké postihy Vám hrozí při přistižení za volantem, byť i jen s tzv. zbytkovým alkoholem v krvi či s THC v krvi V naší republice platí nulová tolerance alkoholu za volantem. Právní úprava řízení pod vlivem

Zobrazit celý článek ...

Řízení o pozůstalosti a jeho průběh

V dnešním příspěvku se blíže podíváme na průběh prvotní fáze dědického řízení, které právní předpisy nazývají řízením o pozůstalosti. Prvotním předpokladem tohoto řízení je úmrtí osoby. Tato zesnulá osoba je dále zákonem označována jako zůstavitel. Účelem tohoto řízení je vypořádání majetku, který po sobě zůstavitel zanechal a jeho přechod na

Zobrazit celý článek ...

Vyklizení neplatiče z nájmu bytu

Častým problémem, jenž tíží pronajímatele bytů, domů či jiných obydlí je vedle nezaplaceného nájemného právě situace, že takováto osoba se navíc ještě NE a NE odstěhovat z bytu! Vyklizení neplatiče není nic lehkého. Nejprve si hned na začátku řekněme, že bohužel české zákonodárství zatím neumožňuje žádný rychlý způsob, který by

Zobrazit celý článek ...

Zajištění plnění – co podepsat

Způsoby zajištění plnění – co podepsat Před tím, než někomu půjčíme je vhodné promyslet zajištění plnění. Směnka 1. Směnka – velmi účinný a jednoduchý způsob, jak si zajistit své peníze. Je mnoho variant směnek, lišící se uvedením datumu vrácení peněz (splatnosti), osoby ručitele a další. Nejvhodnější a nejjednodušší je tzv.

Zobrazit celý článek ...

Další články ...

Naše advokátní kancelář píše články i pro portál Sousedé a Portál o bydlení spravovaný Státním fondem pro podporu investic. Pokud Vás tedy zajímá „bytová problematika“, tak si je určitě přečtěte.

anebo rovnou využijte …

Pokud o naší advokátní kanceláři chcete vědět více, tak navštivte naši domovskou stránku.

Proč se vyplatí zajít k advokátovi?

V rámci své profese se často setkávám s tím, že lidé vyhledají pomoc právního zástupce (advokáta) až když jim „teče do bot“. To zřejmě vyplývá ze zakořeněné představy (musím podotknout, že mylné) že k advokátovi se chodí, až když je člověk v pořádném maléru. Za takové situace totiž v mnohých případech nejde problém zcela vyřešit, ale pouze zmírnit jeho následky. V tomto ohledu lze právního zástupce (právníka) přirovnat k lékaři. Pokud člověk za lékařem přijde až, když je mu velmi zle, tak často nemůže být zcela vyléčen, ale pouze se docílí zmírnění jeho obtíží. Každý z nás si toho je vědom, cení si svého zdraví, a proto raději přijde zavčas. Stejným způsobem je přitom třeba přistupovat i k právním problémům (právu). Například z neplatné smlouvy nemůže, byť sebe lepší, advokát „vykouzlit“ smlouvu platnou. 
 
Proč tedy právní zástupce Olomouc? Investice do právního zástupce se vždy vyplatí. Advokát totiž vzhledem ke svým znalostem a zkušenostem klientovi připraví řešení jako „šité na míru“, kdy buď zcela vyloučí anebo podstatně eliminuje možné problémy. Pomůžeme Vám – Váš právní zástupce Olomouc.
 
Výše napsané články naší advokátní kanceláří Vám pomohou být připraveni na právní úskalí, které život přinese. Být připraven je důležité! Pokud to již ovšem nezvládnete sami, tak se na nás neváhejte obrátit – my Vám pomůžeme!
nebo nám ZAVOLEJTE
nebo nám NAPIŠTE a my se Vám ozveme: