Právní rady a tipy - ZDARMA

Přečtěte si níže uvedené články nebo se PŘIHLASTE k posílání hodnotných rad a tipů z oblasti práva 1x týdně formou EMAILU.

Díky těmto právním radám a tipům se vyvarujete mnoha problémům! A problémům je třeba přecházet.

PŘIHLASTE SE TEDY:

Hledejte na webu:

Články (blog)

Výpověď pro nadbytečnost při organizační změně

Než budeme projednávat výpověď pro nadbytečnost, tak nejprve stručně k pracovní době. Pracovní dobu dle zákona rozvrhuje a určuje zaměstnavatel. Zaměstnavatel musí nejprve rozhodnout, zda rozvrhne pracovní dobu rovnoměrně, nerovnoměrně či nařídí/sjedná konto pracovní doby. Zaměstnavatel však může i následně jednostranně změnit takové rozvržení pracovní doby. Pokud má takový zaměstnavatel

Zobrazit celý článek ...

Přepis vozidla na základě plné moci

Koupili či prodali jste vozidlo a nyní je potřeba zařídit přepis vozidla na příslušném úřadu. Tak, aby nový vlastník byl uveden ve velkém technickém průkazu vozidla. Tedy aby došlo ke změně vlastníka v evidenci motorových vozidel? Může se zdát, že jde již jen o jednoduchý a formální krok k tomu,

Zobrazit celý článek ...

Kamerový systém a GDPR

Provozování kamerového systému je považováno za zpracování osobních údajů podléhající povinnostem podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a volním pohybu těchto údajů (dále jen jako „GDPR“), pokud je automatizovaně prováděn záznam monitorovaného prostoru

Zobrazit celý článek ...

Založení společnosti s ručením omezeným

Kterákoliv fyzická či právnická osoba se může rozhodnout, že si ke své činnosti založí jednu ze zákonem stanovených forem korporací. Jednou z nejčastěji zakládaných korporací je společnost s ručením omezeným. K jejímu založení je třeba splnit několik podmínek a zároveň navštívit určité instituce. Tyto nástrahy lze jednoduše překonat pověřením advokáta.

Zobrazit celý článek ...

Darování nemovitosti. Kdy a co je třeba?

Kdy se používá darování nemovitosti? Převedení na potomky Typickým případem, kdy lidé zvažují darování nemovitosti, jsou situace, kdy jsou rodiče již v pokročilém věku a vlastní nemovitý majetek. Z důvodu úspory financí, tj. aby nemovitosti v případě úmrtí rodičů nespadly do dědického řízení. A předešlo se tak placení nákladů notáře.

Zobrazit celý článek ...

Další články ...

Naše advokátní kancelář píše články i pro portál Sousedé a Portál o bydlení spravovaný Státním fondem pro podporu investic. Pokud Vás tedy zajímá „bytová problematika“, tak si je určitě přečtěte.

anebo rovnou využijte …

Pokud o naší advokátní kanceláři chcete vědět více, tak navštivte naši domovskou stránku.

Proč se vyplatí zajít k advokátovi?

V rámci své profese se často setkávám s tím, že lidé vyhledají pomoc právního zástupce (advokáta) až když jim „teče do bot“. To zřejmě vyplývá ze zakořeněné představy (musím podotknout, že mylné) že k advokátovi se chodí, až když je člověk v pořádném maléru. Za takové situace totiž v mnohých případech nejde problém zcela vyřešit, ale pouze zmírnit jeho následky. V tomto ohledu lze právního zástupce (právníka) přirovnat k lékaři. Pokud člověk za lékařem přijde až, když je mu velmi zle, tak často nemůže být zcela vyléčen, ale pouze se docílí zmírnění jeho obtíží. Každý z nás si toho je vědom, cení si svého zdraví, a proto raději přijde zavčas. Stejným způsobem je přitom třeba přistupovat i k právním problémům (právu). Například z neplatné smlouvy nemůže, byť sebe lepší, advokát „vykouzlit“ smlouvu platnou. 
 
Proč tedy právní zástupce Olomouc? Investice do právního zástupce se vždy vyplatí. Advokát totiž vzhledem ke svým znalostem a zkušenostem klientovi připraví řešení jako „šité na míru“, kdy buď zcela vyloučí anebo podstatně eliminuje možné problémy. Pomůžeme Vám – Váš právní zástupce Olomouc.
 
Výše napsané články naší advokátní kanceláří Vám pomohou být připraveni na právní úskalí, které život přinese. Být připraven je důležité! Pokud to již ovšem nezvládnete sami, tak se na nás neváhejte obrátit – my Vám pomůžeme!
nebo nám ZAVOLEJTE
nebo nám NAPIŠTE a my se Vám ozveme: