Právní rady a tipy - ZDARMA

Přečtěte si níže uvedené články nebo se PŘIHLASTE k posílání hodnotných rad a tipů z oblasti práva 1x týdně formou EMAILU.

Díky těmto právním radám a tipům se vyvarujete mnoha problémům! A problémům je třeba přecházet.

PŘIHLASTE SE TEDY:

Hledejte na webu:

Články (blog)

Výživné zletilého dítěte podle chování k rodičům

V tomto článku se podíváme na problematiku chování zletilých dětí ke svým rodičům. A jeho případný vliv na rozhodování soudu o přiznání výživného, konkrétně výživné zletilého dítěte. Zaměříme se především na institut tzv. dobrých mravů a projevu dostatečné úcty ke svým rodičům. Právní úprava upravující výživné zletilého V předchozí rodinné

Zobrazit celý článek ...

Výživné zletilých dětí a jak na ně

Převážná většina rodičů, a to nejen těch rozvedených, kteří se se svým potomkem stýkají a přispívají mu výživným stanoveným, ať už soudním rozhodnutím či mimosoudně dohodnutým mezi nimi, je toho názoru, že jakmile odbije den 18. narozenin jeho potomka končí jejich povinnost přispívat mu na jeho potřeby, neboť je dítě

Zobrazit celý článek ...

Odvolání daru pro nouzi a pro nevděk

V rámci minulého článku jsem obecně pojednával o smluvním institutu v podobě darovací smlouvy. Co je to darovací smlouva a jak darování probíhá většina lidí alespoň v hrubých rysech ví. Mnoho lidí ovšem neví, že v souvislosti s darováním existuje i právo dárce odvolat dar pro nouzi a právo dárce

Zobrazit celý článek ...

Další články ...

Naše advokátní kancelář píše články i pro portál Sousedé a Portál o bydlení spravovaný Státním fondem pro podporu investic. Pokud Vás tedy zajímá „bytová problematika“, tak si je určitě přečtěte.

anebo rovnou využijte …

Pokud o naší advokátní kanceláři chcete vědět více, tak navštivte naši domovskou stránku.

Proč se vyplatí zajít k advokátovi?

V rámci své profese se často setkávám s tím, že lidé vyhledají pomoc právního zástupce (advokáta) až když jim „teče do bot“. To zřejmě vyplývá ze zakořeněné představy (musím podotknout, že mylné) že k advokátovi se chodí, až když je člověk v pořádném maléru. Za takové situace totiž v mnohých případech nejde problém zcela vyřešit, ale pouze zmírnit jeho následky. V tomto ohledu lze právního zástupce (právníka) přirovnat k lékaři. Pokud člověk za lékařem přijde až, když je mu velmi zle, tak často nemůže být zcela vyléčen, ale pouze se docílí zmírnění jeho obtíží. Každý z nás si toho je vědom, cení si svého zdraví, a proto raději přijde zavčas. Stejným způsobem je přitom třeba přistupovat i k právním problémům (právu). Například z neplatné smlouvy nemůže, byť sebe lepší, advokát „vykouzlit“ smlouvu platnou. 
 
Proč tedy právní zástupce Olomouc? Investice do právního zástupce se vždy vyplatí. Advokát totiž vzhledem ke svým znalostem a zkušenostem klientovi připraví řešení jako „šité na míru“, kdy buď zcela vyloučí anebo podstatně eliminuje možné problémy. Pomůžeme Vám – Váš právní zástupce Olomouc.
 
Výše napsané články naší advokátní kanceláří Vám pomohou být připraveni na právní úskalí, které život přinese. Být připraven je důležité! Pokud to již ovšem nezvládnete sami, tak se na nás neváhejte obrátit – my Vám pomůžeme!
nebo nám ZAVOLEJTE
nebo nám NAPIŠTE a my se Vám ozveme: